ВО ЖИВО: Протестите против хунтата продолжуваат!

by Биљана Јовановска 0

Продолжуваат протестите во организација на ВМРО-ДПМНЕ поради политичките апсења и реваншизам кој го спроведува хунтата на власт под контрола на Заев.

Вечерва, протестите продолжија пред Минситерството за правда, а од ВМРО-ДПМНЕ најавија дека ќе бидат блокирани и неколку клучни крстосници во градот.

Close
Please support the site
Кликни на било кој од предлозиве и ќе се тргнат :)