На Мијалков ќе му се суди и за случајот „Трезор“, обвинението доби зелено светло

by Биљана Јовановска 0

Сашо Милајков, поранешниот директор на УБК, Горан Грујевски, поранешниот началник на Петтата управа, Тони Јакимовски, поранешен шеф во кабинетот на Мијалков и Небојша Сајковиќ, екс помошник министер во МВР, набрзо ќе седнат на обвинителна клупа и за случајот „Трезор“.

Советот за оценка на обвинитениот акт при Основниот суд Скопје 1- Скопје го одобрил обвинението за овој случај, во кој обвинетите се товарат дека проневериле државни пари за набавка на софтвер од странство за потребите на Петтата управа.

Close
Please support the site
Кликни на било кој од предлозиве и ќе се тргнат :)