Category: Видео

Вести / by Биљана Јовановска -

ПРОТЕСТИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ: Следете го протестот во живо од пред истражниот затвор „Шутка“

Продолжуваат протестите со барање за ослободување на политичките притвореници, преку кои хунтата на власт се реваншира со своите политички неистомисленици. Протестите во организација на ВМРО-ДПМНЕ и денес продолжија пред истражниот…

Вести / by Биљана Јовановска -

(ВИДЕО) ЗАЕВ КОГА Е ВО ПОСЕТА НА ДРУГА ЗЕМЈА ВООДУШЕВУВА : При посетата во Албанија премиерот Заев го посети Пустец и македонците таму, владата донира училишен прибор во македонско училиште и заедно со премиерот на Албанија, Еди Рама одржаа состанок во УЧИЛИШНА САЛА

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со неговиот колега, премиерот на Република Албанија, Еди Рама, денеска беше во посета на општина Пустец. Премиерот Заев, придружуван од заменик…

Вести / by Биљана Јовановска -

Филипче најверојатно нов министер за здравство, Села излегува од Влада

Венко Филипче најверојатно ќе биде предлогот на премиерот Зоран Заев до Собранието за нов министер за здравство, брифира висок владин функционер за ТВ 24. Истиот функционер вели дека во игра…

Видео / by Биљана Јовановска -

Само вечерва Скопје како Амстердам: Разголени девојки во долна облека заведуваат од излог

Во пресрет на утрешниот веќе традиционален Марш на црвените чадори во Скопје, попладнево со перформанс во центарот на главниот град сексуалните работнички побараа унапредување на нивните права. Имено, еден од…

Вести / by Биљана Јовановска -

Владата соопшти итни мерки ако воздухот е загаден два дена по ред

Од денес, доколку во наредните два дена прагот на ПМ10 честиците во воздухот ја надминуваат границата на најмалку две мерни станици во Скопје, ќе се практикуваат итни мерки донесени од…

Вести / by Биљана Јовановска -

БОЈКОТ И ВО ОПШТИНА КИСЕЛА ВОДА: Бојкот до моментот додека не се амнестираат сите политички затвореници!

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија денеска ја напуштија седницата на Општината Кисела Вода во знак на револт поради притворените пратеници од немилите настани на 27 април…

Вести / by Биљана Јовановска -

БОЈКОТ И ВО СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ПРИЛЕП: Советниците демонстративно ја напуштиле седницата на советот на општина Прилеп

Советниците oд редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија седницата на Советот на општина Прилеп, како знак на револт за притворените лица за настаните од 27 април во македонското Собрание. Меѓу…

Вести / by Биљана Јовановска -

БЛОКАДА НА КРСТОСНИЦАТА КАЈ МАВРОВКА: Итно пуштање на слобода на сите лица кои се опфатени со овој класичен политички прогон!

Власта наместо да фокусира на проблемите за подобрување на економијата, решавање на загадениот воздух во Скопје и во поголемиот дел од државата, наместо да го подобрува животниот стандард на пензионерите,…

Видео / by Биљана Јовановска -

На 17 години е прогласена за најгрда личност на светот, но погледнете ја денес (видео)

Кога имала само 17 години, ја прогласиле за најгрда личност на светот, и сите ја исмејувале. За време на школувањето трпела многу навреди и малтретирање од страна на нејзините соученици….

Вести / by Биљана Јовановска -

Пропаднаа амандманите на СДСМ – ДУИ ја блокираше расправата за Законот за јазици

Законот за јазици со кој се официјализира употребата на албанскиот јазик на целата теритрија и на сите нивоа непроменет оди на пленарна седница за и конечно да биде донесен.  ДУИ…

Видео / by Биљана Јовановска -

На царина забележале дека во куферот нашто мрда, а кога отвориле следело вистинско изненадување (видео)

Цариниците често имаат прилика да најдат невообичаени работи во куферите на патниците, но вакво нешто ретко се случува. Имено на аеродромот во Малезија, цариниците забележале дека нешто мрда во куферт,…

Вести / by Биљана Јовановска -

НИКОЛА ГРУЕВСКИ ВО 2003-ТА: Како започна лидерската кариера на најуспешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски!

Во мај 2003 година на Конгрес на ВМРО ДПМНЕ имаше двајца кандидати за претседател, Марјан Ѓорчев и Никола Груевски. Победи вториов, Груевски. Тој стана наследник на Љубчо Георгиевски кој беше…

Видео / by Биљана Јовановска -

Вознемирувачко видео: Мајка од пеколот „уловена“ од сопругот како се изживува врз 2-годишната ќерка

Турција е згрозена од видео снимката на која се гледа како 29-годишна Турчинка се изживува врз својата 2-годишна ќерка. Ужасот континуирано се случувал во семејството Тулумбаш во северното гратче Ѓокчебеј…