Category: Магазин

Магазин / by Биљана Јовановска -

Имаше 47 синови и само една ќерка – како денес изгледа наследничката на Есма

Кралицата на ромската музика, нашата Есма Реџепова почина минатата година, а зад себе остави огромно културно наследство. Важи за една од најголемите хуманитарци на денешницата. Во текот на својата 50-годишна…

Магазин / by Биљана Јовановска -

Фото: Се сликала пред 10 години на одмор – денес сфатила што има на сликата

Верона Колики се фотографирала пред 10 години, како дете на одмор во Црна Гора, а сега по долги години кога повторно ќе ја погледне фотографијата, сфаќа дека и го сменила…

Магазин / by Биљана Јовановска -

Кој е најдобро платениот доктор во Македонија кој зема плата од 227.000 евра месечно

Највисоката годишна бруто плата во Македонија лани е исплатена во приватното здравство и изнесува 167.786.446 денари (2,7 милиони евра), а 25,6 (416.000 евра) милиони денари е највисокиот исплатен бунус од…

Магазин / by Биљана Јовановска -

Фото: Пејачката дошла закопчана до грло, а кога ја соблекла црвената бунда ги излудела мажите

Снимањето на новогодишната програма на телевизијата ДМ сат ги собра сите популарни пејачи на едно место. Спрската пејачка Јана дошла во црвено-црна комбинација, закопчана до грло, но само неколку минути…

Магазин / by Биљана Јовановска -

Дали сте чуле за „синдромот мртва вагина“?

Додека многу сексуални помагала се сметаат за многу добри при стимулирање на вагината, постојат одредени сомнежи дека вибраторот има негативно влијание. Многумина сметаат дека пречесета употреба на вибраторот ја десезитивизира…

Магазин / by Биљана Јовановска -

Конечно го привлеков дечкото по кого цел град се врти: Ми испрати фотографија, а кога зумирав и го видов ова, веднаш му го избришав бројот!

Конечно и мене среќата ми се насмевна – го меркав со месеци и мислев дека е целосно над мојата „лига“. Дечкото има тело на Аполон, а остатокот и не ме…

Магазин / by Биљана Јовановска -

Видео: Двојничката на Карлеуша се појави во Гранд – пејачката остана без текст

На сцената на Ѕвездите на Гранд се појави двојничка на Јелена Карлеуша, која важи за член на жирито без влакна на јазикот. Саша рече, сега карлеуша ќе настапи, а потоа…

Магазин / by Биљана Јовановска -

Посно гравче, сарма и риба: Доаѓа големиот празник Свети Никола

На 19 декември, православните верници во Македонија ја чествуваат најчестата слава во македонските домови, Свети Никола. Станува зборза посна слава па на трпезата ќе доминираат посна сарма, посно гравче, риба….

Магазин / by Биљана Јовановска -

Бонтон правила на маса кои откриваат колку сте (не)културни

Дури и за најмалите собири со блиските пријатели или роднини, постојат правила за однесување кога седите на маса. Бонтонот мора да се почитува секаде доколку сакате да бидете културни и…

Магазин / by Биљана Јовановска -

Фото: Радмила Манојловиќ го смени личниот опис со операции – претходно изгледаше вака

Радмила Манојловиќ еедна од пејачките кои се доказ дека со операции се постигнува совршенство. Таа ги направи устата, носот и забите, а пред операциите изгледаше вака.

Магазин / by Биљана Јовановска -

Денеска е голем празник, се слави првиот Господов апостол, ова се народните верувања за Св. апостол Андреј

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 30 ноември. Денеска е Св. апостол Андреј Првоповикан. Свети Андреј беше по професија рибар, како повеќето апостоли, за да се зачуди светот што…

Магазин / by Биљана Јовановска -

Мишо Ковач со проштален концерт во Скопје: По смртта на Еди никогаш не се заинтересирав за животот!

Популарниот хрватски поп пејач Мишо Ковач ќе одржи голем концерт во Скопје. Настанот ќе се случува на 17 фебруари 2018 година, во ВИП арена Борис Трајковски , а билетите ќе…

Магазин / by Биљана Јовановска -

КОЛУМНА ОД НЕПОЗНАТ АВТОР: Лавови!

На почетокот бев одбојно расположен спрема паравојската на тогаш владејачката партија. Ја признавам својата аверзија спрема “партиските војници” уште од времето на т.н. комунизам. А за онаа спрема т.н. Schutzstaffel…

Магазин / by Биљана Јовановска -

ШТО СТЕ ВО ИНДИЈАНСКИОТ ХОРОСКОП: Секој човек на раѓање добива едно животно како чувар и заштитник, кое е вашето?

Многу индијански култури (не индиски) веруваат дека во моментот кога еден човек е роден му се доделува едно животно кое е негов чувар и заштитник во текот на целиот живот….

Магазин / by Биљана Јовановска -

Обичната новогодишна елка е минато: Нов тренд го освојува светот

Ако сте меѓу оние кои не сакаат вистинска елка во својот дом или едноставно немаат место за неа, еве фантастични идеи за вас. Прославете ги новогодишните празници со еден од…

Магазин / by Биљана Јовановска -

Четириесет години биле во брак, а Ана дозволува да се гледаат – како изгледа сопругата на Мрки

Пејачката Ана Бекута вели дека не ѝ пречи што нејзиното момче Милутин Мркоњиќ сѐ уште се гледа со неговата сопруга Драгана Даша, од која уште не е официјално разведен, иако…

Магазин / by Биљана Јовановска -

ЕВЕ КАКО Православните верници се подготвуваат за Св. Никола – една од најчестите слави во Македонија

Идниот вторник, на 19 декември ќе се празнува Св. Никола. Многу македонски семејства за свој домашен заштитник го имаат св. Никола и неговиот ден го празнуваат со многу свечености.  Станува…

Магазин / by Биљана Јовановска -

Фото: Ова не му требаше – Дарко Лазиќ и се одмаздува на својата сопруга за Лукас

Екипа од српска таблоидна емисија успеала да го фотографира пејачот во акција со непозната девојка. Дарко Лазиќ очигледно добро си поминува во друштво со анонимна девојка. Тие двајца прво вечерале…